Chcę zapisać dziecko na warsztaty

Czy Twoje dziecko spędza część wakacji w Krakowie ?

Czy Twoje dziecko może nudzić się w wakacje?

Chcesz aby w wakacje spędziło super czas i nauczyło się czegoś pożytecznego?

.

ZAPRASZAMY NA WAKACYJNE WARSZTATY Z NAUKI PROGRAMOWANIA w GRZE MINECRAFT

CZEGO UCZYMY NA TYM WARSZTATACH?
Na naszych warsztatach realizujemy podstawowe zagadnienia z programowania w minecraft. Ćwiczymy myślenie algorytmiczne (porządkowanie informacji, kodowanie i dekodowanie, planowanie sekwencji działań, rozpoznawanie wzorców, analiza) .
Uczniowie zapoznają się z podstawowymi pojęciami i konstrukcjami logicznymi z zakresu programowania: warunek, pętla, zmienna.

Nasze zajęcia mogą być traktowane jako samodzielny kurs, mogą być też wprowadzeniem do rocznych kursów nauki programowania P2.

.

KIEDY I GDZIE ODBYWAJĄ SIĘ WARSZTATY:
8-12 lipca (pn-pt), pracownia na os.Złotej Jesieni 6 / pok5
oraz
26-30 sierpnia (pn-pt), pracownia na os.Złotej Jesieni 6 / pok5

DLA KOGO
Nasze warsztaty przeznaczone są dla dzieci z roczników, 2010-2008.  Zajęcia odbywają się w grupach 10-12 osobowych i trwają 90minut.

CZY WARSZTATY SĄ KURSEM CZY SĄ JEDNORAZOWE:
Nasze warsztaty organizowane są w formie tygodniowej, codziennie dziecko odbywa jedne zajęcia, które trwają 90 minut, każde zajęcia to osobny zakres edukacyjny (nauki programowania w grze minecraft). Każde zajęcia składają się z trzech części. Część pierwsza – wprowadzenie teoretyczne (gdzie omawiamy zagadnienia programistyczne), część druga – ćwiczenia praktyczne (gdzie każdy na swoim komputerze rozwiązuje zadania programistyczne na konkretnej mapie), część trzecia – gda drużynowa na serwerze (to część która jest nagrodą za poprowanie wykonane ćwiczenia i przerobienie tematu zajęć)

 

GODZINY ZAJĘĆ:
Można wybrać jedną z dwóch grup:
grupa poranna 10-11.30 lub grupa wieczorna 17-18.30.

CENA TYGODNIOWYCH WARSZTATÓW
190zł – płatne do 5 dni po zapisie.
Na zakończenie warsztatów każde dziecko otrzyma DYPLOM plus upominek :)

ZAPISY
Zapisy realizowane są w formie elektronicznej > LINK DO ZAPISÓW

 

UCZESTNICY WARSZTATÓW DOWIEDZĄ SIĘ JAK:
sterować specjalnymi robotami, wydawac proste komendy programistyczne do robotów, zmuszać roboty aby pracowały dla nas (za pomocą krótkich programów), jak pisać programy aby działały, czym jest język LUA i jakie polecania (w tym języku) można wydawać robotom, co to jest REPEAT i jak z niego korzystać, co to jest IF – jak i kiedy z niego korzystać.

Chcę zapisać dziecko na warsztaty