AYT – Akademia Youtubera

 (zajęcia stacjonarne)

Kreatywne zajęcia tworzenia internetowego wideo, dla dzieci urodzonych w latach 2007-2011. Nasze zajęcia są częścią ogólnopolskiej sieci zajęć Mindcloud (www.mindcloud.pl)

Zamień swoje dziecko z pasywnego odbiorcy w kreatywnego twórcę!

Chcę zapisać dziecko na zajęcia

Czego uczymy na tym kursie?

Uczymy, jak korzystać z szeregu programów do obróbki video, audio oraz projektowania graficznego. Pokazujemy jak przy niewielkich nakładach kręcić ciekawe i angażujące filmy różnego typu.

Warsztaty obejmują zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa w Internecie, praw autorskich, autoprezentacji oraz sztuki filmowej i fotografii.

Jak uczymy na akademii YT?

Zapewniamy pracę na profesjonalnym sprzęcie (mikrofony, greenscreen, oświetlenie) i oprogramowaniu. Każde spotkanie to inny typ nagrywanego i montowanego filmu – uczestnicy ćwiczą umiejętność wystąpień publicznych oraz korzystania z różnego typu kreatywnych narzędzi cyfrowych.

Na zakończenie warsztatów uczestnicy otrzymują swojego pendrive ze wszystkimi stworzonymi filmikami.

Co otrzymujecie w cenie kursu?

Zajęcia

Minimum 13 spotkań po 1,5 godziny (czyli minimum 26 godziny lekcyjne zajęć)

Maksymalnie 5 uczniów w grupie (ze względu na przepisy związane z COVID)

Jednolity standard merytoryczny zajęć w całej Polsce (jesteśmy częścią Mindcloud)

Materiały dla uczniów

Na pierwszych zajęciach uczestnik otrzymuje segregator i kartę do zbierania odznak

Na każdym spotkaniu otrzymuje zeszyt ćwiczeń (ok. 60 stron zadań na cały kurs) i odznaki do wklejenia

Trenerzy

Grupy prowadzone są zawsze przez jednego trenera

Nasi trenerzy przeszli szkolenie przygotowujące do prowadzenia kursu, trenerzy mają kompetencje pedagogiczno-techniczne

Jak przebiegają zajęcia Akademii YT?

Warsztaty z montażu dla dzieci realizujemy w trybie półrocznym. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 1,5 godziny. Każde spotkanie to część offline wprowadzająca nowe zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa w sieci, kompetencji miękkich, obsługi programów graficznych i filmowych oraz realizacja własnych projektów przy pomocy przedstawionego oprogramowania.

Kursanci otrzymują podręczniki do domu. Na zakończenie cyklu zajęć z programowania każde dziecko otrzymuje upominek i dyplom.

Dla kogo jest przeznaczony ten kurs?

Na zajęcia zapraszamy młode kreatywne osoby (11-14 lat), które chcą spróbować swoich sił przed kamerą, lubią tworzyć przy pomocy komputera lub marzą o prowadzeniu własnego kanału na YT. Warsztaty mają charakter projektowy i polegają własnych projektów kreatywnych pod okiem naszych instruktorów.

Warsztaty wprowadzają w tematykę od podstaw – nie wymagamy prowadzenia własnych kanałów na YT.

Plan kursu

Dziecko początkowo zapoznaje się z programem do montażu i podstawowymi zasadami tworzenia filmów. Samodzielnie montuje swój pierwszy film oraz tworzy dwa popularne rodzaje internetowego wideo. Dowiaduje się jak planować filmy, uczy się budowania wypowiedzi oraz argumentacji.

Następnie dziecko zapoznaje się z aplikacją mobilną do montażu. Samodzielnie nagrywa i montuje swoje pierwsze wideo, na którym występuje. Uczy się tworzyć miniatury do filmów i inne grafiki. Poznaje zasady kadrowania i oświetlenia.

Później poznaje zaawansowane techniki montażu oraz rozwija swoje umiejętności filmowania. Nagrywa oraz montuje różne rodzaje najpopularniejszych formatów internetowego wideo. Zapoznaje się z analityką na YouTube oraz uczy się analizować zaprezentowane tam dane.

Harmonogram zajęć dostępny jest w formularzu zapisów

220 zł/miesięcznie

28 zł za 1 godzinę lekcyjną

Zajęcia odbywają się w Krakowie, os. Złotej Jesieni 6

Jeżeli macie Państwo pytania/wątpliwości prosimy o telefon +48 570-217-790 Chętnie na wszystko odpowiemy :)

Chcę zapisać dziecko na zajęcia